חיפוש
  • m6796515

מפחיד לצאת מהבית

במקום שבו יש יותר בלגן מסדר, ובעיקר הרבה מאוד אי ודאות בכל הקשור לקורונה, וכשההנחיות משתנות חדשות לבקרים ויש קצת תחושה של כאוס באוויר, אנו פוגשים הרבה מאוד קשישים שמספרים שהם פשוט מפחדים לצאת מהבית, גם כאשר אינם חשים בטוב. צריך להבין שיש מצבים רפואיים שעלולים להעמיד את הקשיש בסכנה גדולה מאוד, אם לא יקבל טיפול כראוי.


זהו תפקידנו כילדים ונכדים להסביר לאבא, אמא, סבא וסבתא הקשישים, שעם כל הרצון להישמר מהקורונה, אסור בשום פנים ואופן להימנע מקבלת טיפול רפואי בבעיות אחרות שצצות. אנחנו מבינים את החרדה הגדולה ואת החששות בקרב הקשישים, אך הימנעות מטיפול עלולה לגבות מחיר כבד מאוד מול הסיכוי שהם יידבקו בקורונה.


יתרה מכך, גם אם התופעות נראות לכם זניחות, ואפילו חולפות, אין להסיק מכך שלא מדובר בבעיה רצינית. בגיל המבוגר יש להתייחס ברצינות לכל תופעה, גם הפעוטה ביותר. רק בדיקת רופא תאמת זאת. אם הקשיש אינו יכול לגשת למרפאה, ניתן להשתמש בשלל השירותים שמציעות קופות החולים באמצעות הביטוחים המשלימים, כולל שיחות וידאו, או הזמנת רופא הביתה.

אז אם אתם חשים שמצבו הרפואי, קוגנטיבי או נפשי של ההורה הקשיש מתדרדר, או שהוא נתון בלחץ בלתי סביר וסובל מתופעות חרדה אקוטיות, חוסר שינה, תופעות של דיכאון, ירידה מתמשכת במשקל ובעיות אחרות, צרו עמנו קשר בהקדם להזמנת רופא מומחה הביתה 050-6796515


16 צפיות
 

חיוג ישיר 050-6796515

©2020 by גריאטר פסיכוגריאטר זכויות סיעוד והטבות. Proudly created with Wix.com